اصول همبستری در کلام معصومین(ع)

عوارض کاهش میل جنسی و روش‌های درمان آن در کلام معصومین(ع)

مشکلات جنسی یکی از شایع‌ترین معضلات اجتماعی و خانوادگی شده است. به طوری که اکثر قریب به اتفاق کارشناسان امور خانواده براین عقیده‌اند که ریشه اصلی بیش از 70% طلاق‌ها و اختلافات شدید خانوادگی، معضلات جنسی در بین خانواده‌ها(همسران) می‌باشد. عدم آشنایی آنان با رفتارهای جنسی و … باعث رواج بیش از حد افسردگی و اضطراب در بین همسران شده‌است که این خود زمینه بروز بسیاری از اختلافات خانوادگی را فراهم نموده‌است.

عدم برخورد مناسب با این غریزه خدادادی باعث ایجاد سرد مزاج(کاهش شدید میل جنسی) در بین اکثر خانم‌ها و درسال‌های اخیر در بین آقایان شده است، که این خود عامل اصلی کاهش شدید محبت و صمیمیت و برد باری در بین آن‌ها را فراهم نموده است.

 با توجه به عقیده تمامی حکما و طبیبان که پیشگیری را مقدم بر درمان می‌دانند و حتی بسیار موثرتر از درمان و با در نظر گرفتن این که زمینه بسیاری از بیماری‌ها مشکلات اعصاب روان می‌باشد. بر آن شدیم تا تعدادی از احادیث تربیتی و رفتاری را که معصومین(ع) در رابطه با روابط جنسی بین همسران بیان فرموده‌اند را بازگو کرده تا با به کارگیری آنان بتوانیم تا حد امکان از بروز مشکلاتی که ریشه در مسائل جنسی دارند جلوگیری نماییم.

توجه: انشاالله با عمل به احادیث معصومین(ع) بسیاری ازمشکلات برطرف گردد. لازم به ذکر است که با روش‌های طب سنتی و اسلامی نیز می‌توان به رفع مشکلات جنسی کمک بسیار موثری کرد.

  1. توصیه های معصومین (ع) قبل از همبستری
  2. نکاتی در بیان معصومین باید در زمان همبستری رعایت کرد.
  3. باید و نباید ها در رابطه جنسی بین همسران از نگاه معصومین (ع)