تقویت کننده‌های قلب

فرح، شادی، سرور، غم، اندوه و غضب از عمده اسباب موثره در قلب اند. فرح و سرور موجب تقویت قلب و غم، ترس، غضب و خجالت موجب تحلیل روح و ضعف قلب می‌شوند. پرداختن به تفریح و شادی و سرور، دور کردن افکار بد و وسوسه‌های بد از خود، خشمگین نشدن و غضب نکردن از جمله موارد جهت حفظ سلامتی قلب محسوب می‌شوند.

1- برای حفظ صحت و سلامتی قلب لازم است که از بوییدن اشیای بد بو احتراز شود. مصرف سیگار، قلیان ومشروبات الکلی فوق العاده برای قلب ضرر دارد.

2- پرهیز از مقاربت مفرط و بیداری زیاد، برای پیشگیری از مبتلا به بیماری‌های قلبی و حفظ سلامت قلب توصیه می‌شود. ورزش ملایم و معتدل به طوری که نه خیلی سخت و نه خیلی سبک باشد، برای قلب مفید است.

3- خوردن غذاهای غلیظ و پرخوری جزء موارد مضر برای قلب محسوب می‌شوند.  

 فرآورده‌های خوراکی مفید برای قلب:

1- گوشت‌های مفید: بره و بزغاله بدون چربی، ماهی‌های ریز(کیلکا) و نیز گوشت پخته شده در شیر مقوی قلب و بدن است.

2- میوه‌های مفید: سیب، به، گلابی، انار، لیمو، نارنج، آناناس و …

3- سبزیجات مفید: نعناع، ریحان، بادرنجبویه، ریحان کوهی، ریواس، کاسنی، کاهو، خرفه، گشنیز، کد و …

4- نوشیدنی‌های مفید: نوشیدن گلاب، عرق بیدمشک، به ویژه عرق کیالک برای قلب بسیار مفید است.

5- مرباهای مفید: مربای سیب، مربای به، مربای بالنگ، مربای آناناس و …

شربت‌های مفید برای قلب:

1- شربت عرق بهار نارنج با تخم فرنجمشک مفرح و ضد استرس و اضطراب است.(یک قاشق مرباخوری فرنجمشک + یک لیوان عرق بهار نارنج یک ساعت بماند سپس میل شود(بهتر است عصرها میل شود)) 

2- شربت زعفران مفید برای امراض قلبی و بی حالی و سستی بدن: زعفران 1/2 قاشق چای خوری در 2 لیوان آب جوش ریخته تا دم بکشد. پس از دم کشیدن هر بار 1/3 لیوان محلول فوق همراه با گلاب و کمی عسل میل شود(بهتر است عصرها میل شود).

3- شربت گلاب: 1/2 لیوان گلاب + 1/2 لیوان آب + یک قاشق مرباخوری تخم شربتی + کمی نبات یا عسل مخلوط  کرده پس از نیم ساعت میل شود.

4- جلاب: یک کیلو شکر را با 3 کیلو گلاب روی حرارت ملایم قرار داده، جوشانده و کف آن را بگیرید تا مقدار آن به نصف برسد. سپس یک گرم زعفران ساییده را به آن اضافه کنید. مایه شربت فوق را در ظرفی نگهداری کرده و هر بار 1/4 لیوان مخلوط فوق با آب رقیق کرده میل شود.

5- شربت بادرنجبویه: برگ بادرنجبویه را در گلاب جوشانده تا قوت آن را بگیرد، سپس آن را صاف کنید. عصاره بادرنجبویه را با یک سوم تا دو سوم آن گلاب مخلوط کرده به قوام بیاورید. در زمان مصرف هر بار 1/6 لیوان محلول فوق را با آب رقیق کرده و میل نمایید. تذکر: در بیمارانی که مبتلا به فشار خون هستند ممکن است باعث بالا رفتن فشارشان شود.

سوپ مخصوص بیماران قلبی: یک استکان جو، یک استکان برنج، یک بشقاب جعفری خرد شده، کمی گشنیز همه را با آب پخته تا له شود. سپس کدوی سبز تکه شده، زعفران، نمک، روغن زیتون به آن اضافه شود.

تذکر: بیماران قلبی باید از مصرف غذاهای سرخ شده، گوشت قرمز(گاو،گوساله)، غذاهای چرب، چای پر رنگ و غلیظ، نسکافه و قهوه پرهیز نمایند. به جای چای می‌توان از دم کرده به و سیب، دم کرده برگ به، دم کرده گل گاو زبان، سنبل الطیبب، مغز لیمو عمانی و یا از دیگر دم کرده‌های مفید برای قلب استفاده کرد. ممکن است غذاها و نوشیدنی‌های بسیار سرد مزاج، مضر، حرارت غریزی باشند، لذا باید با مصلحاتشان مصرف شوند.