غذاهای سالم و مفید برای افراد دیابتی

در بیماران دیابتی رژیم غذایی از اصول اصلی درمان است. استفاده از غذاهای سالم و مفید برای بیماران دیابتی بسیار سودمند است.

خورش کدو مسما:

مواد لازم:

گوشت گوسفند 250 گرم، کدو خورشی 5 عدد، پیاز متوسط 1 عدد، روغن زیتون 3 قاشق غذاخوری، نمک و فلفل و زردچوبه به میزان لازم، غوره تازه یا آبغوره و یا آبلیمو به عنوان چاشنی

طرز تهیه:

پیاز و گوشت را خورد کنید و به همراه 2 لیوان آب در ظرفی مناسب بریزید و روی حرارت بگذارید تا به جوش آید. حال شعله را کم کنید. کدوها را خرد کرده و به همراه نمک و فلفل و زردچوبه به خورش اضافه کنید. پس از آن که خورش را کمی پخته شد، آبغوره و روغن زیتون را هم به آن اضافه کنید و اجازه دهید با حرارت ملایم خوب بپزد و کاملا جا بیفتد.

خورش زرشکیه 1:

مواد لازم:

مرغ کامل(تکه نشده) ترجیحاً جوجه جوان مرغ 1 عدد، زرشک 1 لیوان، گشنیز تازه و برگ تازه کاسنی(در صورت دسترسی) به اندازه‌ای که شکم مرغ را پر نماید، نمک، فلفل، دارچین و آویشن به مقدار لازم

طرز تهیه:

ابتدا مرغ را تمیز کرده و شکم آن را خالی نمایید و بشویید و در حالت عمودی بگذارید تا آب آن شکم خالی شود. سبزی‌ها را شسته و خرد نمایید. زرشک را 10 دقیقه قبل از مصرف بخیسانید و آب کشی نمایید. بگذارید خشک شود. سپس زرشک را با سبزی‌ها مخلوط کرده و داخل شکم مرغ بریزید و شکم آن را بدوزید. نمک، فلفل، دارچین و آویشن را به مرغ اضافه کرده و با 1 لیوان آب بگذارید با حرارت ملایم بپزد. پس از پختن نخ شکم را بردارید و آن را در دیس بکشید.

خورش زرشکیه 2:

مواد لازم:

مرغ تکه شده، به متوسط 1 عدد، زرشک 1 لیوان، گشنیز تازه و برگ تازه کاسنی(در صورت دسترسی)، نمک، فلفل، دارچین و آویشن به مقدار لازم

طرز تهیه:

در صورتی که مرغ کامل در دسترس نبود می‌توانید گوشت مرغ را در آب نیم پز کنید و کف روی آن را دور بریزید. سپس به آن زرشک، زعفران، به خرد شده و مقدار بیش‌تری از گشنیز و کاسنی اضافه کنید و بگذارید خوب بپزد.

قلیه کدوی سبز:

مواد لازم:

پیاز متوسط 2 عدد، کدو سبز 5 عدد، روغن زیتون 3 قاشق غذاخوری، نمک و زردچوبه به اندازه کافی

طرز تهیه:

پیاز را در روغن زیتون تفت داده و کدو سبز پوست کنده، نگینی خرد شده را در آن ریخته، آب و نمک و زردچوبه اضافه کنید و بگذارید بپزد. وقتی آبش تمام شد و کدو پخته شد، با نان قابل مصرف است.

خورش لوبیا رشتی یا لوبیای کشاورزی:

مواد لازم:

پیاز متوسط 1 عدد، لوبیای رشتی 100 گرم، شوید خشک 5 قاشق غذاخوری، روغن زیتون 3 قاشق غذاخوری، نمک و زردچوبه به اندازه کافی

طرز تهیه:

لوبیای رشتی را از شب قبل در آب بخیسانید تا پوست آن به راحتی گرفته شود و به دو نیم تقسیم گردد. سپس آن را با شوید خشک، پیاز رنده شده، کمی زردچوبه، نمک و آب روی شعله ملایم طبخ نمایید.

نکته: به جای شوید خشک می‌توان از شوید تازه نیز استفاده کرد.