ویدیو کبد قسمت اول

تا ده‌های پیش کبد چرب صرفا یک بیماری فقط برای افراد الکلی بوده و این بیماری در دنیا بسیار شایع بوده و انتهای این بیماری معمولا سرطان کبد بوده، معمولا برای این بیماری درمان خاصی را پیشنهاد نمی‌کردند به غیر از قطع الکل و گذر از زندگی!

در ادامه خلاصه این ویدئو به صورت متن درج شده است:

اتفاقی که در این چند سال اخیر در جامعه‌های بین الملل رخ داده است، کبد چرب غیرالکلی به‌شدت شیوع پیدا کرده است. آمار اخیر نشان دهنده آن است که حدودا 30 در صد مردم ایران مستعد ابتلا به کبد چرب هستند. در دنیا حدود 10 الی 25 در صد ابتلا به کبد چرب را گزارش کرده‌اند.

کبدهای چرب غیرالکلی چند خصوصیت ویژه دارند که ما را تشویق به تحقیق در مورد این موضوع کرد. اول این که کبد چرب غیرالکلی علامتی ندارد! در 70 الی 80 در صد موارد بیمار هیچ علائمی ندارد که نوعی بیماری خاموش است.
مورد دوم این است که در اکثر سایت‌ها کبد چرب غیرالکلی را در درمان بسیار مقاوم می‌دانند. خیلی از سایت‌های اعلام می‌کنند که کبد چرب غیرالکلی قابل درمان نیست!

آخرین راه درمانی که برای درمان کبد چرب پیشنهاد شده متونی و ویتامین E هست که برای گرید 1 کبد چرب بین شش ماه تا یک سال و برای گرید 2 کبر چرب بین 1 تا 2 سال و گرید 3 را غیر قابل درمان معرفی کرده‌اند.

در کنگره‌ای که اخیرا برگزار شد، گزارشی که ارائه شده بود به این نکته اشاره شده بود که در گرید 2 کبد چرب، درصد سکته‌های قلبی و مغزی به‌شدت در فرد بیمار افزایش پیدا می‌کند و در گرید 3 (که آخرین گرید کبد چرب است) معمولا کبد به سیروز منتهی می‌شود.

در کتاب‌های طب سنتی کبد چرب را، کبد مشمع(مشمایی شده) تفسیر می‌کنند(کبدی که خاصیت خود را از دست داده است).